برگزاری جلسه هیات رئیسه در محل فدراسیونجلسه هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، امروز با حضور تمامی اعضا برگزار شد.

جلسه هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، امروز با حضور تمامی اعضا برگزار شد.به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، جلسه هیات رئیسه فدراسیون امروز 7 بهمن ماه با حضور ناصر پورعلی فرد (رئیس)، مهدی نصیبی (دبیر) و اعضاء هیات رئیسه در محل فدراسیون برگزار شد. جلسه ای که میهمانانی هم داشت تا با حضور آنها در خصوص نحوه انتخاب ورزشکاران تیم ملی جهت حضور در رقابت های آسیایی تصمیم گیری شود.

سید مجتبی هاشمی رئیس کمیته مسابقات کامران علیشاهی (رئیس کمیته فنی)، امید جبلی (رئیس کمیته داوران)، پیمان نادری (رئیس کمیته استان ها) و وحید اکبرزاده (مربی تیم ملی) میهمانان جلسه امروز هیات رئیسه بودند.

در آغاز ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص تغییرات ایجاد شده در زمان برگزاری رقابت های آسیایی سال 2019 برای حاضران سخن گفت.

پورعلی فرد در ادامه گفت: باید امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور، شرایط قهرمانان این رشته و در یک کلام شرایط روز جامعه بهترین تصمیم را با توجه به اخذ موافقت شواری برون مرزی و تامین بودجه لازم در زمان مناسب خودش بهترین تصمیمی که می توانیم بگیریم. دادن فراخوان به قهرمانان و ورزشکاران درفاصله زمانی 2 ماه مانده به برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا باشد و از میهمانان جلسه خواست تا آنها نیز نقطه نظرات خود را بیان کنید.

کامران علیشاهی رئیس کمیته فنی با اظهار این نکته که پیش از این ما اردوهای 8 تا 9 ماهه هم داشته ایم، گفت: چنانچه مسابقات بابل مسابه انتخابی تیم ملی باشد و خرداد ماه سال آینده نیز بازبینی داشته باشیم، با توجه به شرایط ورزشکاران بیشتر به صواب نزدیک خواهد بود، ضمن اینکه پیشنهاد آقای پورعلیفرد در خصوص اعلام فراخوان در خرداد ماه نیز پیشنهاد بسیار خوبی است.

علیشاهی گفت: من اعتقاد دارم که چنانچه مسابقات بابل انتخابی تیم ملی نباشد، مسابقات و متعاقب آن تیم ملی ما ضعیف خواهد شد.

بعد از رئیس کمیته فنی وحید اکبرزاده مربی تیم ملی اظهار داشت: من با اعلام فراخوان در خرداد ماه سال آینده موافق هستم، چرا که در آن زمان کمیته فنی با انتخاب بهترین ها تیم را انتخاب خواهد کرد که تبعات آن نیز برای فدراسیون کمتر خواهد بود.

پیمان نادری رئیس کمیته استان ها در ادامه همین بحث افزود: اعلام فراخوان در خرداد ماه بسیار خوب است و تبعات را در اطراف فدراسیون به حداقل ممکن خواهد رساند و در این زمینه من پاسخگوی استان ها خواهم بود. ضمن اینکه اعتقاد دارم کسی که هدفش تیم ملی باشد به سراغ NPC و ... نخواهد رفت.

سید مجتبی هاشمی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون در ادامه تصریح کرد: چنانچه صلاح بدانید تا در مسابقات بابل نفرات را انتخاب کنیم تا در سال 1398 دیگر نیازی به برگزاری مسابقه نداشته باشیم بهتر است، چرا که با دادن فراخوان باز هم نیاز به برگزاری مسابقات خواهیم داشت.

بعد از اظهار نظر میهمانان جلسه هیات رئیسه، رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ما نمی توانیم بصراحت اعلام کنیم تیمی که در بابل انتخاب می شود به مسابقات آسیایی اعزام خواهد شد. پس وقتی شرایط اینگونه است باید بپذیریم با انتخاب نفرات در حقیقت برای آنها حق ایجاد می کنیم. در حالی که شرایط کشور در سال 98 به هیچ وجه به لحاظ مالی در خصوص اعزام تیم ها مشخص نیست.

پورعلیفرد افزود: ما در فاصله زمانی 2 ماه به زمان برگزاری مسابقات آسیایی برای قهرمانان و مدعیان پوشیدن پیراهن تیم ملی با فراخوان قبلی مسابقات را برگزار خواهیم کرد، مسابقاتی که نه حکم، نه مدال و نه کاپ قهرمانی خواهد داشت. اما در بقیه زمینه ها مانند یک مسابقه رسمی به آن نگاه شده و کمیته فنی نیز نفرات برتر آن را انتخاب خواهد کرد. پس با این شرایط رقابت های بایل صرفاً مسابقات قهرمانی باشگاه های سراسر کشور خواهد بود.

آذری وفا یکی از اعضای هیات رئیسه حرفهای خود را با یک جمله سوالی اینگونه آغاز کرد که، چنانچه ما واژه انتخابی را از مسابقات بابل برداریم آیا تبعاتی برای فدراسیون نخواهد داشت؟ که پور علی فرد اظهار کرد: هیچ تبعاتی برای فدراسیون به وجود نخواهد آمد چرا که در حقیقت ما به مسابقات بابل می خواستیم به عنوان فرصتی برای خود در خصوص نفرات تیم ملی استفاده کنیم که با تغییر زمان مسابقات این فرصت نیز از ما و ورزشکاران بدرستی گرفته شد.

نصیرپور نیز مانند آذری وفا با با طرح این سوال که یک ورزشکار بطور معمول به چه زمانی برای آماده شدن نیاز دارد، حرف های خود را آغاز کرد، که پورعلی فرد یادآور شد: یک ورزشکار حداقل 2 و حداکثر 4 ماه زمان نیاز دارد تا به یک آمادگی آرمانی برسد.

نصیرپور در ادامه گفت: آیا ورزشکاری که به عضویت تیم ملی در می آید، منعی برای اعزام به مسابقات دیگر خواهد داشت؟ پورعلی فرد در پاسخ به سوال نصیرپور اظهار داشت: قانون IFBB منعی را برای این قهرمانان ایجاد کرده است، اما ما تمام تلاشمان این است که این اتفاق نیفتد.

پورعلی فرد در ادامه اذعان داشت: باید بپذیریم که امروز بحث مالی در ورزش حرف اول را می زند و اولویت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نیز رشته های المپیکی است.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه جلسه از برگزاری خوب مجمع سالانه فدراسیون سخن گفت و اعلام داشت: بازرس و خزانه دار فدراسیون گزارشات جامع و مفصلی را در مجمع برای اعضاء بیان داشتند که مورد تایید آنها نیز قرار گرفت. همچنین بحث تقویم ورزشی سال 98 فدراسیون، بحث برگزاری مجامع انتخابی 12 استان تا پایان سال، بحث برگزاری مسابقات آینده به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بحث پاداش پایان سال کارکنان و عدم پاسخ مناسب صدا و سیما در خصوص برگزاری و یا عدم برگزاری رقابت های قویترین مردان نیز از دیگر مواردی بود که پورعلی فرد درباره آنها اطلاعات لازم را به اعضاء هیات رئیسه منتقل کرد.

بحث انتشار کتاب سال فدراسیون توسط بخش خصوصی نیز از آخرین مواردی بود که توسط ناصر پورعلی فرد مطرح و توسط اعضای هیات رئیسه با قاطعیت به تصویب رسید.