مجمع سالیانه فدراسیون در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شدمجمع سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، با حضور عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، متجاب الدعوه رئیس امور مجامع و .... در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

مجمع سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، با حضور عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، متجاب الدعوه رئیس امور مجامع و .... در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مجمع سالیانه فدراسیون با حضور عبدالحمید احمدی (معاونت فرهنگی و توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان)، شاهرخ شهنازی (دبیر کل کمیته ملی المپیک) سید محمدشروین اسبقیان (مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی)، مستجاب الدعوه رئیس امور مجامع، ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون و دبیر مجمع، محمد نصیری نایب رئیس آقایان فدراسیون و زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان و روسای هیات هیا سراسر کشور در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در این مجمع که روسا و سرپرستان هیات های آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان و یزد غیبت داشتند ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون در ابتدا ضمن بیان عملکرد فدراسیون در سال 96 گفت: در حال حاضر چیزی بالغ بر 12 هزار باشگاه در سطح کشور در رشته بدنسازی فعالیت دارند که نیمی از زمان آن باشگاه ها در اختیار بانوان است.
پورعلی فرد در ادامه در خصوص اهمیت پاسخگویی در فدراسیون گفت: طی سال 96 استان های سراسر کشور 893 مکاتبه با فدراسیون داشته اند که 707 مورد آن به صورت کتبی پاسخ داده شد و بقیه نیز با حضور روسای هیات ها در محل فدراسیون انجام شده است.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: طی سال 96 در خصوص برگزاری دوره های آموزشی، 108 دوره مربیگری درجه 3 و 2 را در سطح کشور برگزار شد که 57 دوره آن اختصاص به بانوان داشته است، همچنین در سال 96 مبلغ قابل توجهی به تمامی هیات های استانی توسط فدراسیون حبه شده تا صرف امور زیر بنایی شود.

پورعلی فرد در پایان گفت: از روسای هیات های سراسر کشور انتظار داریم به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیت های خاصی را در این ایام داشته و گزارشات مصور آن را برای فدراسیون ارسال نمایند. ضمن اینکه خوب است در این ایام روسای هیات ها طی مراسمی از پیشکسوتان عزیز تجلیل و گزارش آن را برای ما ارسال دارند. در ادامه مجمع گزارش حسابدار مستقل، خزانه دار و بازرس فدراسیون قرائت شد که با تائید اعضای مجمع همراه بود.

شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک به عنوان یکی دیگر از سخنرانان مجمع سالانه خطاب به مدعوین حاضر در مجمع گفت: خوشحالم که در این مجمع حضور دارم. اگر چه رشته بدنسازی و پرورش اندام در زمره رشته ای المپیکی نیست، اما همواره در تمامی فعالیت ها در کنار دوستان خوبم در این فدراسیون بوده ام و این کار صرفاً به دلیل علاقه ای است که به دوستان خود در این فدراسیون و شخص آقای پورعلی فرد دارم.

شهنازی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: بدون شک سال 98 سال سختی به لحاظ مالی برای تمامی رشته های ورزشی خواهد بود که رشته بدنسازی و پرورش اندام مستثنی از آن نخواهد بوده و نیست. امیدوارم در این خصوص دوستان در فدراسیون بحث صرفه جویی را مد نظر داشته باشند.

عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به عنوان آخرین سخنران مجمع در ابتدا گفت: بدنسازی و پرورش اندام یک رشته پر مخاطب است. رشته ای که مشتریان و علاقه مندان زیادی در سراسر کشور داشته و دارد. خصوصاً نوجوانان و جوانان که اقبال بیشتری از خود به این رشته نشان می دهند که این در حقیقت مسوولیت ما را در قبال آنها بیشتر کرده و می طلبد که واقعیت های لازم در تمامی زمینه ها و نظارت کامل تری بر کار باشگاه ها صورت پذیرد. فراموش نکنیم که ما در مقابل مردم مسوول هستیم و آنها به ما اعتماد کرده و بچه های خودشان را به ما می سپارند و ما نیز باید پاسخ آنها را به صورت شایسته ای بدهیم.

احمدی گفت: باشگاه های ورزشی باید محیط های پاک و امنی برای نوجوانان و جوانان ما باشند، بنابراین باید نظارت و پایش بیشتری بر کار باشگاه ها صورت پذیرفته و نظارت بیشتری درباره آنها اعمال شود.

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان با اشاره به عدم حضور برخی از روسا و سرپرستان هیات های استانی در مجمع گفت: باید دلایل غیبت روسا و سرپرستان هیات هایی که در مجمع حضور ندارند مشخص و تذکر لازم به آنها داده شود و این فدراسیون است که باید پیگیر این موضوع باشد.