نصیبی: اعزام های خارج از مجموعه فدراسیون، صرفاً یک سفر توریستی محسوب می شوددبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: اعزام های خارج از سیستم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تنها یک سفر توریستی محسوب شده و احکام و عناوین آن از نگاه این فدراسیون فاقد ارزش و اعتبار می باشد.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: اعزام های خارج از سیستم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تنها یک سفر توریستی محسوب شده و احکام و عناوین آن از نگاه این فدراسیون فاقد ارزش و اعتبار می باشد.


دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: اعزام های خارج از سیستم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تنها یک سفر توریستی محسوب شده و احکام و عناوین آن از نگاه این فدراسیون فاقد ارزش و اعتبار می باشد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون ضمن بیان مطلب بالا اظهار داشت: تمامی سفرهایی که برخی از آقایان با اهداف مختلف به تورنمنت ها و مسابقات متعدد انجام می دهند، لذا بدلیل اینکه فاقد مجوز شورای برون مرزی و بدون نظر فدراسیون بوده و احکام و عناوین آن هیچ ارزش و اعتباری ندارد.

نصیبی گفت: این روزها اعزام تیم های مختلف توسط افراد داغ داغ است و این در صورتی است که فدراسیون هیچ مسئولیتی در قبال این اعزام ها نداشته و صرفاً به آن به عنوان یک سفر توریستی نگاه می کند.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه افزود: گاهاً ورزشکاران مرتکب یک اشتباه بزرگ می شوند و آن اینکه آنها پس از اعزام توسط افراد و گروه های مختلف به مسابقات دیگر قصد حضور به همراه تیم ملی ایران در رقابت های IFBB را دارند، که بنا بر اعلام فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام (IFBB) از آن سفرها نیز باز می مانند و این مشکلی بزرگی است که بعضاً تاوان سنگینی برای آن ها در بر دارد.

نصیبی گفت: فدراسیون بدنسازی در طول سال تنها 2 اعزام قانونی به رقابت های آسیایی و جهانی دارد و آنها که خود را نزدیک به فدراسیون دانسته و نسیت به اعزام ورزشکاران به تورنمنت های دیگری اقدام می کنند از نگاه ما صرفاً یک سفر توریستی و احکام و عناوین آنها برای خود آن اهمیت خواهد داشت.

دبیر فدراسیون در ادامه تصریح کرد: این روزها افراد بسیاری به فدراسیون مراجعه کرده و خواهان به رسمیت شناختن احکام و عناوین خود در آن رقابت ها هستند که علیرغم میل باطنی، ما هیچ کمکی در جهت تائید احکام و عناوین آنها نمی توانیم داشته باشیم و این مسئله بعضاً آنها را با دغدغه های بسیاری مواجهه می سازد.

نصیبی گفت: از طریق مراجع ذیصلاح کارهایی در خصوص برخورد با این اعزام های غیر قانونی در حال انجام است، اما ورزشکاران و قهرمانان عزیز خود باید در این راه تصمیم گیرنده اصلی باشند که آیا سفر و عنوانی که در آن آنها بدست می آورند ارزش این اندازه هزینه کردن را دارد. احکام و عناوینی که هیچ مرجع رسمی ورزشی از جمله فدراسیون قادر به تائید آنها نبوده و نیست.

دبیر فدراسیون در پایان خاطرنشان کرد: همان طور که به دفعات اعلام شده است، سایت رسمی فدراسیون سایت مرجع و تمامی اتفاقات از طریق آن به اطلاع عموم می رسد و خارج از آن هر اعزام، صحبت و ... انجام شود، صرفاً یک سفر توریستی و یک اطهار نظر شخصی بوده و فدراسیون هیچ ضمانتی را در خصوص آن ها نمی پذیرد.