جلسه مهم هیات رئیسه در محل فدراسیون



جلسه هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور اعضاء در محل فدراسیون برگزار شد، جلسه ای که شمس علی رضازاده رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی میهمان ویژه آن بود.

جلسه هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور اعضاء در محل فدراسیون برگزار شد، جلسه ای که شمس علی رضازاده رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی میهمان ویژه آن بود.



به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در ابتدای جلسه، رضازاده با توجه به اهمیت بحث سلامتی افراد و جامعه ورزشکاران گفت: دیدگاه وزارت ورزش و جوانان یک زمینه مناسب برای ایجاد سلامتی جامعه به معنای عام و بحث تخصصی سلامت ورزشکاران به صورت خاص می باشد.

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی گفت: متاسفانه جامعه بازاری امروز دچار یک اختلال اساسی در خصوص تامین مکمل های ورزشی شده است که باید به این موضوع کمک کرد. باید بپذیریم که در شرایط کنونی مسیرهای عرضه مکمل از سوی باشگاه ها که نظارت کمتری بر روی آنها انجام می شود و فرد به فرد که اصالت این کار را زیر سوال می برد بسیار مشهود است.

رضازاده افزود: مسیرهای توزیع و دسترسی مردم در درجه اول و مجاری صدور مجوز در درجه دوم محدودیت هایی را برای موضوع تولید و واردات بوجود آورده است.

رضازاده گفت: با مشورت و راهنمایی فدراسیون های ورزشی قرار است بر روی محصولات و مکمل های مورد نیاز که در جامعه کار برد دارند، کار شود و مطابق با نیاز ها محصولاتی با کیفیت و استاندارد برای متقاضیان تهیه و معرفی شوند، محصولاتی که بتوانند سلامتی ورزشکاران را تضمین کنند.

رضا زاده در پایان گفت: خوشبختانه پیش نویس تفاهم نامه همکاری آماده و بزودی بین وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی به امضا خواهید رسید. در ادامه همین بحث ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: پیشنهاد مشخص ما این بود که سرمایه گذاری این کار توسط صندوق حمایت از قهرمانان صورت پذیرد و ما نیز در فدراسیون مباحث تبلیغات و کارهای دیگر را انجام خواهیم داد.

پورعلی فرد افزود: در راستای حمایت از تولید ملی و بحث مهم اشتغال زایی برای جوانان، ما امیدوارم که این کار مهم هرچه زودتر انجام شود، کاری که دوستان در جهاد دانشگاهی آن را در جلسه مدیران کل و کمیته ملی المپیک نیز مطرح کرده اند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه گفت: امتیاز بزرگ این کار این است که ما می توانیم مربیان خود را برای دانش افزایی هرچه بیشتر به مراکز جهاد دانشگاهی سوق دهیم، کار خوبی که ما از مدت ها قبل به دنبال فرصت مناسبی برای انجام آن بوده ایم.

پورعلی فرد در ادامه جلسه و در حضور اعضا هیات رئیسه گزارش کاملی از اعزام و نحوه قهرمانی تیم های ملی به رقابتهای آسیایی چین، نحوه حمایت مالی از این تیم ها، واگذاری مسابقات مختلف به استان های داوطلب، پیشنهاد افزایش حق الزحمه داوران، بحث تخصیص پاداش به ورزشکاران اعزامی به رقابت های آسیایی، بحث بخشودگی بخشی از حق السهم آموزشی به استان ها و .... را مطرح که با تائید و تصویب اعضای هیات رئیسه همراه بود.