گزارش دبیر فدراسیون بر روی میز رئیس؛

رقابت های بابل خیلی از معادلات را برهم زدمهدی نصیبی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طی گزارشی بطور اختصار هر آنچه را در بابل محل برگزاری چهاردهمین دوره رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک، فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور اتفاق افتاده بود را تقدیم ریاست فدراسیون کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، متن گزارش دبیر فدراسیون به این شرح می باشد.


رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک، فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور طی روزهای 8 لغایت 10 اسفند ماه 97 با میزبانی بابل مازندران در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار شد. رقابت هایی که در آن 527 ورزشکار از بیش از 25 استان کشور حضور داشته و عیار مسابقات را به بالاترین سطح مسابقات رساندند.

مسابقات بابل در نوع خود شاید یکی از معدود مسابقاتی بود که اهداف مورد نظر فدراسیون تا حدود بسیاری در آن به اجرا در آمد و توانست امیدورای ها را برای ادامه چنین روندی صد چندان سازد. حضور دلگرم کننده ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در کنار میزبانی خوب ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران و خیلی های دیگر سبب شد تا شاهد برگزاری مسابقات مطلوبی در بال و در واپسین روزهای سال 97 باشیم.

رقابت های بابل به لحاظ کمیت خیلی از پیشداوری ها و معادلات را بر هم زد. همان هایی که عنوان می داشتند، برداشتن واژه انتخابی تیم ملی از روی مسابقات، استقبال از آن را به پائین ترین حد ممکن خواهد رساندف همان هایی که پیش بینی می کردند، کمیت و کیفیت مسابقات بابل هرگز در حد و اندازه های مسابقات گذشته نخواهد بود، اما این اتفاق هرگز نیافتاد تا خیلی ها غافلگیر شوند. حضور تمام وقت میزبانان مازنی علیرغم محدودیت های امکاناتی که از آن رنج می بردند، باعث شد تا خیلی ها چشم خود را بر روی کمبودها بسته و به این بیاندیشند که چه اتفاقی افتاده که کیفیت برگزاری مسابقات تا این اندازه بالا رفته است.

اگر بپذیریم که همه چیز در حد شهرستان بابل خوب بوده است، به ایننتیجه هم خواهیم رسید که این اعتماد بنفس میزبانان بابلی خود جای تقدیر و تشکر دارد. میزبانانی که اگر چه در ابتدای کار بنوعی غافلگیر شده بودند، اما به مرور زمان متوجه کار بزرگی که مسئولیت آنرا بر عهده گرفته بودند، شده و اجازه ندادند که ضعف ها بیش از حد نمایان شوند.

حضور چهره های مطرح استانی و شهرستانی از جمله فرماندار محترم شهرستان بابل و نماینده شوراء شهر در مسابقات در کنار چهره های قابل احترام پرورش اندام ایران نظیر حسن رهنمائیان، عباس عاقلی، جعفر غفارنژاد، مرتضی روشن ضمیر و خیلی های دیگر باعث شد تا غنای مسابقات به بالاترین حد ممکن خود برسد، ضمن اینکه حضور تاثیرگذار و پر تعداد نمایندگان اصحاب رسانه نیز باعث شد تا اعتبار مسابقات به بالاترین حد ممکن ارتقاء یابد.

نکته قابل اهمیت در مسابقات بابل این بود که برای نخستین بار باشگاه ها این فرصت را یافتند تا با نام خودشان در مسابقات حاضر شوند و این می تواند سرآغاز یک حرکت خوب و بیادماندنی برای ورزش پرطرفدار بدنسازی و پرورش اندام باشد.

پرهیز از انجام حرکات جانبی و وقت گیر در جریان مسابقات بابل یکی دیگر از کارهای ارزشمندی بود که بواسطه حضور دوستان اتفاق افتاد تا خیلی ها از این کار خرسند و دلشاد شوند و بدون شک این یکی از کارهای ماندگار فدراسیون در جریان رقابت های بابل بود.

کاری که در صورت تداوم می تواند نقطه عطف برای فدراسیون باشد، فدراسیون که هم می خواهد خوب کار کند و هم کار خوب انجام دهد.

در نهایت از جنابعالی که به بنده مثل همیشه اعتماد کرده بودید، نهایت تشکر و امتنان را دارم و امیدوارم توانسته باشم در راه انجام کاری که بر بنده محول شده بود نمره قبولی دریافت کرده باشم.